HUBERTUS OSTROŁĘCKI 2017

W dniu 5 listopada 2017r odbyły się w okręgu ostrołęckim uroczyste obchody dnia Św. Huberta patrona myśliwych i leśników. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Mari Panny Królowej Polski w Olszewo Borkach. Hubertowską mszę świętą z udziałem myśliwych, leśników i zaproszonych gości celebrował bp Stanisław Stefanek podkreślając rolę i zasługi myśliwych na rzecz ochrony polskiej przyrody. Mszę świętą uświetniło 24 sztandary kół łowieckich okręgu ostrołęckiego. Po uroczystościach w kościele wszyscy uczestnicy obchodów święta naszego patrona udali się na strzelnicę myśliwską Polskiego Związku Łowieckiego, gdzie oficjalnie powitał wszystkich gości prezes Ostrołęckiej Okręgowej Rady Łowieckiej Edward Kłos. Ponadto przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego Paweł Jenoch podziękował myśliwym za wkład pracy na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego honorując wyróżnionych pamiątkowymi książkami. Po uroczystych przemówieniach klub strzelecki Sagittarius zaprezentował pokaz strzelecki, po którym umożliwiono strzelanie zaproszonym gościom.

 

Po atrakcjach na strzelnicy myśliwskiej PZŁ zaproszeni goście przejechali do zajazdu Hubus, gdzie zostali powitani przez Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich, który uświetnił nasze obchody Św. Huberta tradycyjną pogonią za lisem. W tym roku zwycięzcą pogoni w której złapał kitę lisa został Zbigniew Gorzęba. Po efektownym pokazie zmagań ułanów wszyscy goście udali się na świętowanie dnia Św. Huberta podczas biesiady myśliwskiej, przy której miło spędzony czas umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Brańszczyka oraz Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Lidzbarka Welskiego

 

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego oraz Ostrołęcka Okręgowa Rada Łowiecka dziękują wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za udział w tegorocznych obchodach Święta naszego patrona.

 

 

Zdjęcia z uroczystości wykonał: Rafał Borkowski