Koło Łowieckie „Ponowa” ma już 70 lat!

PZL_045Dnia 23 kwietnia 2016 r., Koło Łowieckie „Ponowa” obchodziło 70 – lecie istnienia. Z tej okazji został uroczyście odsłonięty pamiątkowy kamień, w obecności zaproszonych gości i kolegów myśliwych. Prezes KŁ „Ponowa”, w swojej mowie powitalnej w sposób szczególny powitał:
Księdza kanonika dziekana dekanatu makowskiego Stanisława Dziekana
Pana Starostę powiatu makowskiego Zbigniewa Deptułę
Przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Ostrołęce kolegę Jana Szpunara
Prezesa Okręgowej Rady PZŁ w Ostrołęce kolegę Edwarda Kłosa
Zastępcę Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Ostrołęce kolegę Włodzimierza Ferenca
Przedstawicieli zarządów Kół Łowieckich : WKŁ nr 196 Narew , KŁ Tur, KŁ Ursus .
Wszystkich zaproszonych gości , myśliwych z rodzinami i sympatyków łowiectwa .
W dalszej Kolejności Prezes Koła Łowieckiego Włodzimierz Chrzanowski, przypomniał historię i okoliczności powstania koła oraz wydarzenia z o ostatnich lat, między innymi wspomniał, że od 2010 r., Koło Łowieckie „Ponowa” szczyci się z posiadania pięknego sztandaru, który został ufundowany przez członków koła. Prezes koła podkreślił także, że myśliwi polujący w „Ponowie”, to pasjonaci przygody łowieckiej, zachowujący zasady etyki i koleżeństwa oraz kultywujący tradycje myśliwskie zaczerpnięte od poprzedników.
Prezes OORŁ Kol. Edward Kłos w asyście V-ce Prezesa Kol. Włodzimierza Ferenca odznaczyli przyznanymi przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich Bązowym Medalem Zasługi Łowieckiej Koło łowieckie ,,Ponowa’’, Kol. Mariana Kowalskiego – Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej i Kol. Włodzimierza Chrzanowskiego – Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.
Po części oficjalnej dalszy ciąg uroczystości rocznicowej miał miejsce przy biesiadzie w Gospodzie Pazibroda w Chrzanowie.