Hubertus Ostrowski

DSC_0024Hubertus, czyli liturgiczne wspomnienie św. Huberta obchodzone 3 listopada, to szczególny i wyjątkowy dzień dla myśliwych, jeźdźców i leśników, gdyż tego dnia w Kościele katolickim oddajemy cześć ich patronowi. Z tej okazji dnia 30 października 2016r., myśliwi, leśnicy i sympatycy łowiectwa z powiatu Ostrowskiego oddali cześć swojemu patronowi.

W tym roku uroczystej Mszy św. Hubertowskiej w kościele pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Maz., przewodniczył J. E. Ks. Bp Janusz Stepnowski, Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej. Razem z Księdzem Biskupem Mszę św. koncelebrowali księża myśliwi: Andrzej Godlewski, Tomasz Wróblewski, Jerzy Kruszewski i Krzysztof Knajp. W homilii Ksiądz Biskup nawiązał do roli jaką w naszej wielowiekowej tradycji pełni łowiectwo i jakie zadania dzisiaj spoczywają na myśliwych. W uroczystej Mszy św. Hubertowskiej uczestniczyły także poczty sztandarowe zaproszonych Kół Łowieckich oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystości w kościele uświetnił oprawą muzyczną jedenastoosobowy Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Lidzbarka, który na zakończenie Mszy św. dał również koncert.

Po Mszy św. wszyscy myśliwi i zaproszeni goście udali się do Ośrodka „Binduga” w Broku, gdzie przy akompaniamencie muzyki myśliwskiej i biesiadnej, przy suto zastawionych stołach darami lasu, rozpoczęła się tradycyjna biesiada myśliwska. Podczas biesiady wszyscy znaleźli możliwość, aby się posilić, jak również wymienić opinie na nurtujące nasze środowisko problemy.

Na zakończenie, wszyscy w radosnych nastrojach opuszczali gościnne progi Myśliwskiej Chaty w „Bindudze”, życząc sobie równie udanego spotkania w przyszłym roku.